понеділок, 25 грудня 2017 р.

Технологічні тренди 2018 року від Deloitte Insights (англ.)

Представляю вам важливу публікацію від Deloitte Insights стосовно технологічних трендів, які треба враховувати у наступному році. Публікація призначена у першу чергу для CIT - директорів компаній, що відповідають за сферу IT. Але оскільки в більшості малих та середніх (а інколи і великих) підприємств України такої посади немає, то читати треба хоча б тим, хто є :)

Дивлячись на власний список непрочитаних книг та публікацій і на швидкість його зростання, мені хочеться впасти у відчай. Але як би сильно ми не відставали, зупинятися не можна. Бо світ не чекає чи ми встигаємо за ним чи махнули рукою і вже нікуди не рухаємося. Світ стрімголов летить УПЕРЕД! Перефразовуючи Шевченка, "женіться і доженете" - бодай на мить :)

Коротко про описані тренди: люди і машини працюють одне з одним; активне використання  корпоративних даних компаніями: компанії стають data-driven organisations; значна кількість цифрових інновацій (digital core: доповнена реальність, data-driven design, blockchain-based transactions, automatic replenishment, predictive aftermarket maintenance, scenario analysis powered by predictive analytics); цифрова реальність (доповнена реальність, віртуальна реальність, змішана реальність); інтеграція blockchains у ланцюг створення вартості; обов'язковість прикладного програмного інтерфейсу (application programming interfaces (APIs)) - компанії можуть заробляти більше грошей через надання доступу до своїх технологічних активів, ніж контролюючи їх; експоненційні технології на горизонті: квантові комп'ютери  та "загальний штучний інтелект", що буде стояти надзвичайно близько до людського. 

Я з усіх сил намагаюсь стримати свою приголомшеність навіть єдиним переліком цих "трендів" :)