пʼятниця, 7 липня 2017 р.

Рекомендоване читання: "Як ви збудуєте своє життя?" (укр., англ.)

Рекомендую прочитати книгу відомого професора Гарвардської бізнес школи Клейтона Крістенсена "Як ви збудуєте своє життя?" (192 с.). Книга охоплює три сфери: стратегії бізнесу, стратегії життя, свідома розбудова гармонійних сімейних стосунків. 
Унікальність книги полягає у комбінування викладу матеріалу по бізнес стратегіям на основі яскравих прикладів з міжнародного бізнесу та проведенні одночасних і дуже дотепних паралелей з досягненням сімейного, особистого щастя та гармонії.
Мені навіть здалося, що цей хитрий підхід до викладу матеріалу обрано саме для того, щоб "достукатися" до свідомості трудоголиків і пояснити їм важливість або паритетність особистого щастя в порівнянні з кар'єрою.
Для мене особисто, книжка також стала цікавою тим, що показує як малі та гнучкі компанії-початківці, що керуються здоровою агресією та не обтяжені непотрібними активами можуть перемагати у конкурентній боротьбі з великими та усталеними гравцями. Рецепти та висновки цієї моделі і цієї концепції можуть однаковою мірою допомагати у конкурентній боротьбі як у бізнесі, так і у політиці. І це дає надію на те, що молоді, динамічні, розумні та амбітні люди можуть змінювати нашу країну попри увесь тиск олігархату. Треба просто не опускати руки, треба включати мізки і невпинно розвиватися!

Клейтон визнавався найвпливовішим мислителем з управління у світі у 2011 та 2013 роках у рамках щодворічного рейтингу Thinkers50. У 2015 році він посів друге місце - після Майкла Портера. Напевно двома найбільш відомими його книгами стали "The Innovator's Dilemma" та "How will you measure your life?".

Клейтон Крестенсен є належить у США до Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів (мормони). Коли я вивчав англійську у студентські роки, то мав нагоду спілкуватися з мормонами у Києві. Їх завжди відрізняла стрункість поглядів і кришталеве мислення, ясність суджень і розуму. Ця книга стала для мене ще одним підтвердженням ранніх спостережень. Професор Гарварду виявляє у ній глибину розуміння причинно-наслідкових зв’язків не лише у бізнесі, але і в житті. Клейтон показує свої схильності до глибоких ціннісних міркувань, які втім, виглядають дуже прикладними до життя.

Ця книга напевно стане першою, яку я прочитаю двічі :)

Де придбати? Українською (80 грн.), англійською - Амазон (паперова, Kindle format).