Про автора блогу


Мене звати Олег Мирошніченко і я працюю у проекті USAID "Економічна підтримка Східної України" на посаді керівника напряму "Виробництво та інтернаціоналізація бізнесу". Я з колегами допомагаю виробничим компанія Луганської та Донецької областей у розвитку і посиленні їхнього бізнесу. До середини 2019 року я був тренером/консультантом з питань експорту на європейські та міжнародні ринки.

Моя місія: інтернаціоналізація українського бізнесу на етичному, державницькому та національному фундаменті через освіту та тренінги, консультаційну діяльність. Українські компанії мають впевнено почуватися у європейському та міжнародному діловому вимірі. Українські компанії мають нести у світ новітні українські цінності - гідність, самоповагу, готовність до відстоювання своїх позицій, а також високу професійність і високу цінність для закордонних клієнтів.

Моє бачення: допомога компаніям у знаходженні і ствердженні смислу діяльності та існування бізнесу, у створенні унікальної цінності для України та світу.


Мої цінності: державницька платформа, патріотизм, професіоналізм, відданість ідеям, перебування на гребені розвитку знань і технологій.

_____________________________________________________________________________
Моя робота з бізнес-консультування та тренерства почалася з написання, а згодом і розширеного перевидання книги для експортерів. Згодом книга увійшла до бібліотеки публікацій ЄС, а Єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстром (Cecilia Malmström) рекомендувала книгу в якості посібника для українських підприємців, що бажають експортувати на ринки ЄС. Книга містить приклади з досвіду експортерів-практиків, спеціалізованих агенцій по експорту з різних країн світу, матеріали професійних сайтів та порталів, практичну інформацію від прямих контактів з українськими підприємцями та закордонними бізнесменами, що займаються торгівлею з Україною, а також є результатом аналізу великої кількості електронних інструментів, що допомагають експортерам у отриманні інформації про цільові ринки, регуляторні вимоги тощо. 
Після видання книги я почав проводити семінари для експортерів для поширення знань і допомоги у формуванні експортного бачення та експортного розвитку компаній. У 2015 році я став відібраним тренером по експорту Американської агенції з міжнародного розвитку (USAID). А у 2016 році, разом з Британським інститутом стандартів (British Standards Institution), переміг у тендері Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (EBRD) на проведення англомовного експортного тренінгу для українських експортерів. За плечима принаймні 40 навчальних семінарів по експорту у понад 25 містах України.
У 2017 році вийшов Гід для експортерів одягу до ЄС за моїм співавторством, а згодом і перший в Україні онлайн-курс для керівників і власників компаній, що зацікавлені в розвитку експортного напрямку - Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу. У березні 2018 року стартував мій онлайн-курс Smart exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС, що призначений для експортних консультантів, бізнес-асоціацій, держслужбовців та експортних менеджерів.
Я постійно додаю нову інформацію від найкращих професіоналів, практиків, аналітиків, а також з досвіду найбільш конкурентних компаній України та світу щоб доносити її до українського бізнесу - через консультації та тренерство, проведення семінарів, консультаційну практику, інтерв'ю, статті та ведення цього блогу.

Консультаційна діяльність
Я консультую компанії по стратегіям експорту, щодо необхідних змін у веденні бізнесу та кроках для виходу на розвинені ринки, зокрема на ринки ЄС. Приклади компаній, що отримали консультації: виробництво спортивної та мисливської зброї (Збройна компанія САФАРІ, м. Харків), мультизернові снеки (Екі Некі, м. Черкаси), виробництво іграшок (Фламінго-тойс, м. Рівне), урочистий одяг (Вінея, м. Вінниця), художня кераміка (кластер “Кераслав”, м. Слов’янськ), виробницво агротехніки (ТОВ "Завод сільгоспмашин", Китайгород) та інші.

Чому я цим займаюсь?
Розвиток українського експорту, зокрема на розвинені ринки, є надзвичайно важливим для трансформації української економіки, для пришвидшення якісних змін у ній, для розвитку середнього класу в Україні. В умовах гібридної війни проти України "прорив" на нові ринки набуває також і символічного значення, стаючи ще одним фронтом протидії російській агресії, фактором національного самоствердження. 

Моя діяльність за напрямком освіти і консультування українських експортерів є моїм внеском в українську перемогу, у ствердження української нації, як повноцінного і рівноправного члена міжнародного  (економічного) співтовариства, як конкурента і партнера на глобальних і локальних ринках.

Я ставлю за мету пропонувати клієнт-орієнтовані рішення, знаходити і доносити до українського бізнесу якісну інформацію з міжнародного та вітчизняного досвіду, що прискорить розвиток українських експортних спроможностей, моральне і інтелектуальне визрівання нашого експортного потенціалу, піднесення підприємницької свідомості.

Плани на майбутнє
Збільшення кількості навчальних матеріалів і продовження проведення заходів для підвищення рівня знань і посилення практичних навичок українського бізнесу для роботи на міжнародних ринках.
Заснування консалтингової компанії, що допоможе у масштабуванні впливу на ділове середовище України з метою реалізації моєї місії. 

Коротка кар'єрна автобіографія перед початком тренерської та консультаційної діяльності

У 2010-2013 роках я працював у торговій секції Представництва Європейського Союзу в Україні, займався питаннями СОТ, бізнес-клімату, підтримкою зв’язків із бізнесом, урядовими структурами України та низкою директоратів Європейської Комісії в Брюселі. Брав участь у проекті Міжнародного центру перспективних досліджень по підготовці уряду України до імплементації Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Був радником проекту Українсько-європейського дорадчого центру з питань законодавства за напрямками адаптації законодавства та регуляторної оцінки впливу. Вивчав політику, економіку та право Європейського Союзу в Collegio Europeо di Parma (Італія), отримав ступінь магістра факультету економічних наук Києво-Могилянської академії

Мої інституційні партнери та замовники




Британський інститут стандартів, Лондон
(British Standards Institution)








Міжнародний торговий центр, Женева


                                                                                                                             
Western NIS Enterprise Fund





Програма USAID "Лідерство в
економічному врядуванні"






Представництво Європейського Союзу в Україні







Європейська програмна ініціатива Міжнародного фонду "Відродження"





ГО "Інтерньюз Україна"






Фонд Конрада Аденауера - представництво в Україні






Програма Агро МБА Києво-Могилянської бізнес школи







Освітня програма Агроледі Київської школи економіки