четвер, 30 листопада 2017 р.

Панельна дискусія по виходу на ринки ЄС у Сумах

Панельна дискусія для представників бізнесу Сумщини
«Вихід на ринки ЄС: можливості, інструменти та успішні історії українських бізнесменів»
Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні»,
Представництво Європейського Союзу в Україні
Сумський підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування», площа Незалежності, 1/3, 1-й поверх 
4 грудня,  15.00 – 17.30
ПРОГРАМА ЗУСТРІЧІ
14.45 – 15.00
Реєстрація учасників
15.00 – 15.10
Вступне слово: мета та цілі зустрічі
Тимур Демчук, Менеджер програм управлінського розвитку Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs]
15.10 – 15.35
Проекти та програми ЄС для українського бізнесу
Давід Стулік, прес-аташе Представництва ЄС в Україні
15.35 – 16.00
Презентація проекту "Fit for partnership with Germany" (“Готові до співпраці з Німеччиною”)як дієвого інструменту для виходу на європейські ринки
Назаренко Олексій, координатор Сумської Партнерської платформи проекту "Fit for partnership with Germany"
16.00 – 16.30
Що варто знати для виходу на ринки ЄС?
Олег Мірошниченко, тренер і консультант з питань експорту на європейські та міжнародні ринки
16.30 – 17.00
Додаткові питання 

Інформаційна кампанія «Будуймо Європу в Україні» – це серія інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів). Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС. До участі у заходах в рамках інформаційної кампанії Представництва ЄС запрошуються усі охочі.

За детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до Ольги Гуртовенко, +38(050)8202777, ogurtovenko@internews.ua або Ірини Широкової, +38(097)1772416, ishyrokova@internews.ua

вівторок, 28 листопада 2017 р.

ФАО та ЄБРР шукають виробників овочів, фруктів та органічної продукції для переговорів із мережами супермаркетів у країнах Азії


 В рамках проекту із просування експорту у секторі овочів і фруктів та органічної продукції ФАО та ЄБРР шукають виробників, які зацікавленні в експортуванні до країн Азії та бажають взяти участь у торгівельній поїздці на прямі переговори щ мережами супермаркетів у країнах Азії. Вартість поїздки покривається на 50%. Детальніше про вимоги до кандидатів читайте у повідомленні від Андрія              Ярмака.

 
 

Друзі, у нас є непогане розуміння ринку, але хочу переконатися, що я нікого не проґавив, і у всіх був шанс. Тому розміщаю інформацію тут.

пʼятниця, 24 листопада 2017 р.

Відеоролики "Що варто знати перед тим, як експортувати до ..." (англ.)

Представляю вашій увазі чудову підбірку коротких роликів "Що варто знати перед тим, як експортувати до ..." від International Trade Administration (США). Список з 20 країн дає гарні огляди специфіки відповідних національних ринків. Ролики є по таких країнах:  Australia, Brazil, Canada, Chile, China, Colombia, Germany, India, Indonesia, Japan, Kenya, Malaysia, Mexico, Nigeria, Peru, South Africa, Korea, United Arab Emirates, United Kingdom, Vietnam.

Ось одне з таких відео - щодо Німеччини

Ось ще - щодо Великобританії

Усі решту можна побачити у списку відтворення тут

субота, 18 листопада 2017 р.

Експорт до ЄС: як користуватися ресурсом Trade Helpdesk (укр.)

Нещодавно ЄС оновив важливу інформаційну базу для експортерів з третіх країн. Раніше вона називалася ExportHelpdesk, а зараз - Trade Helpdesk. Цей сервіс допомагає експортерам з третіх країн зорієнтуватися у обов'язкових вимогах до продукції, діючих митних тарифах, правилах походження товару, а також у отриманні торгової статистики. Багато хто вже чув про цей сервіс, але дотепер далеко не кожен знає, як з ним працювати. Пропонуємо вам переглянути найбільш детальний навчальний ролик українською мовою, де на прикладах пояснюється використання бази Trade Helpdesk. 



Цей матеріал є частиною нового онлайн-курсу "Smart exporter: електронні ресурси, регулювання та вимоги для експорту до ЄС". Це унікальний проект експортного консультанта Олега Мирошніченка та студії онлайн-освіти EdEra за підтримки фонду WNISEF. Якщо ви бажаєте не пропустити старт онлайн-курсу, реєструйтеся для участі прямо зараз тут


субота, 11 листопада 2017 р.

MUST READ: книга про компанію Амазон та Джефа Безоса (Brad Stone «Everything Store»)

Вражень від прочитання книги дуже багато! Спробую викласти частину з них у пунктах:
  • книга чудово описує хвороби стрімкого росту і розвитку компанії та дає досвід і принципи для зменшення негараздів у атмосфері шаленого зростання
  • книга розкриває специфіку та секрети роботи роздрібних мереж США та особливості електронної торгівлі на великих платформах
  • книга дає велику кількість ідей і для розвитку бізнеса, і для змін у системі корпоративного управління
  • книга оповідає історію безупинного пошуку нових ніш для розвитку компанії, втрат кадрів і отямлення від таких втрат
  • книга дає відчуття невпинної та безжалісної конкуренції, що супроводжує бізнес на висококонкурентних ринках
  • книга дасть вам розуміння стандартів корпоративних стосунків та «міграцій талантів» усередині та поміж великими американськими корпораціями.
Чого варта одна лише ідея починати пропозиції щодо розробки нових функціональностей та сервісів Амазону з проекту прес-релізу: «Кожного разу, коли пропонувалася нова функціональність або продукт, він (Безос) наказав, щоб опис починався з проекту прес-релізу. Метою було змусити персонал сформулювати пітч у його найчистішій формі, щоб почати з чогось такого, що споживач може побачити - публічного оголошення - і потім працювати «з кінця на початок» (backward). Безос не вірив, що будь-хто міг ухвалити правильне рішення про функціональність або продукт без точного розуміння того, як це буде комунікуватися назовні і що з цього отримає «священний» споживач».

Для мене також став цікавим момент книги, коли у 2005 році стрімкий зліт компанії Google поставив Amazon у ряд низькотехнологічних компаній і медіа навіть почали писати, що Джефу Безосу пора віддати компанію в управління іншому професіоналу. Попри це, Безос не лише зберіг бичачу впевненість у майбутньому свого бізнесу, але і продовжив рух уперед - аж поки Вол Стріт не визнав Амазон високотехнологічною компанією.

Джеф Безос однозначно не є найбільш етичним бізнесменом або найприємнішим керівником. Достатньо сказати, що один з топ-менеджерів, що залишив компанію, лікувався протягом року для позбавлення від посттравматичного синдрому; а другий сказав, що звільнився, бо робота у компанії йшла врозріз з його християнськими цінностями. 

Амазон є наочним прикладом того, що компанії, які будують інфраструктури майбутнього, стають домінуючими за межами своїх галузей. Багато компаній, що поклалися на інфраструктуру Амазона для ведення онлайн напрямку свого бізнесу, згодом зрозуміли, що їм критично бракує здатності самостійно продавати товари онлайн і вони є залежними від Амазона. Американська мережа Walmart, на відміну від багатьох, встояла перед такою спокусою.

Оскільки журналіст, що написав книгу, не асоційований з Амазоном, цей твір має велику перевагу у поданні матеріалу, змальовуючи як позитивні, так і негативні портрети компанії, її політик і дій, боротьби за податкові юрисдикції і взаємодію з місцевими владами штатів. 

Книга буде надзвичайно цікавою українським журналістам. Вона наочно демонструє, що означає бути професійним репортером і робити професійні публікації: замість додумувань журналіст ретельно опитує усіх причетних до того чи іншого епізоду інсайдерів з різних компаній і отримує зважену і правдоподібну картину подій.

Книги важко порівнювати одна з одною, але за глибиною отриманого досвіду я напевно поставлю її в один ряд з книгами Лі Куан Ю. Тоді, як останній пише надзвичайно глибоко про міжнародну та внутрішню дипломатію, політику та соціум, книга Бреда Стоуна вражає реалістичністю занурення у бізнес великих технологічних компаній, методів їх конкурентної боротьби, корпоративної атмосфери та стосунків. Я без вагань зараховую цю книгу до золотої колекції книжок про бізнес! 

Купити книгу можна:

На Амазоні :) УКРАЇНСЬКОЮ за 30 доларів !!! :)
На Амазоні англійською за 7 доларів - для Кіндла.

четвер, 9 листопада 2017 р.

Панельна дискусія у Сєвєродонецьку «Угода про Асоціацію: можливості для розвитку малого та середнього бізнесу»

14 листопада о 15:00 у Сєвєродонецьку Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та усіх охочих приєднатись до дискусії про ринок Європейського Союзу та можливості українського бізнесу долучитись до нього.
Що?     Дискусія «Угода про Асоціацію: можливості для розвитку малого та середнього бізнесу»
Коли?  14 листопада 2017 року (вівторок) 15:00 – 17:00
Де?       м. Сєвєродонецьк, Сєвєродонецький відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування», вул. Гагаріна, 78б

понеділок, 6 листопада 2017 р.

Довідники для експортерів м'ясної та молочної продукції (укр.)

Пропоную Вашій увазі нові публікації для експортерів м'ясних та молочних продуктів. Документи підготовлено у рамках проекту Ради з питань експорту продовольства (UFEB) та ФАО/ЄБРР «Україна: розвиток потенціалу асоціацій агробізнесу в розширенні експортних ринків».
У довідниках детально представлено потенційні експортні ринки та продукцію, з якою Україна могла б конкурувати на зовнішніх ринках, а також наведено загальні рекомендації щодо розвитку та просування експорту.

"Практичний довідник експортера м'ясної продукції" (2017)



"Практичний довідник експортера молочної продукції" (2017)

субота, 4 листопада 2017 р.

Технології 4.0 в управлінні складськими площами

Пропоную вашій увазі підбірку відеороликів, що ілюструють сучасні технології управління складськими площами на прикладі компаній Амазон, Алібаба та складського рішення від німецької компанії hoermann-logistik.de. Ці відео можна дивитися навіть з дітлахами - добрий матеріал для розвитку творчого мислення :)
Не знаю, як коректно описати ці технології - швидше за все це "просто" 4.0. Викладаю не лише для "вау ефекта", а для того, щоб ви подумали чи має сенс зробити щось подібне для ваших складських приміщень - не сьогодні, то на перспективу.
Ключова концепція цих систем: товар на складі рухається до людини, а не людина до товару - як це було раніше.
Найбільш актуальними подібні речі можуть бути для "амазоноподібних" бізнесів - наприклад для rozetka.ua. Втім кожен може почерпнути з тренду щось корисне для себе.
Приємного перегляду!

Амазон

Амазонівські роботи є продуктами компанії Kiwa, яку Інтернет-гігант придбав у 2012 році за 775 млн дол.

Алібаба
Якщо подивитися на маневри роботів на складі Алібаба, то складається враження, що це склад Амазону - лише роботи перефарбовані у блакитний колір :)


hoermann-logistik.de