Свіжа стаття з New York Times, розповідає про HoloLens - продукт доповненої реальності від Microsoft для працівників виробничих компаній. HoloLens дозволяє бачити цифрові зображення накладені на ту реальність, що знаходиться навколо людини. Їх можна не лише бачити, але і взаємодіяти з ними, як на екрані звичайного комп'ютера. Тільки для маніпуляцій використовується не мишка чи клавіатура, а звичайна "неозброєна" рука людини і її пальці.
Такий формат роботи дозволяє запускати програми швидкого навчання працівників на виробництві, де їхні дії коригуються комп'ютером в режимі реального часу, де новачки отримують необхідну для роботи інформацію прямо в ході виконання функціональних обов'язків.
Це новий тренд у використанні сучасних інформаційних технологій, де розробники рішень зосереджуються на працівниках виробничих компаній, тоді як раніше у фокусі розробників перебували головно "білі комірці". Таким чином, працівники на місцях активніше включаються до проходження тренінгів, планування виробничих процесів та щоденної електронної комунікації. Це тягне за собою підвищення вимог до кваліфікації виробничих працівників.
Подібні продукти запускають також Google та Salesforce, а окрім того ринок розробляє багато нішевих рішень. Але якщо говорити про лідерів галузі, то Microsoft просуває рішення для firstline workers найбільш агресивно. Згідно до прогнозів компанії, доступ до швидкісного інтернету мають біля 2 млрд працівників і теоретично усі вони є потенційними споживачами HoloLens.
Окрім виробничих майданчиків, використання цих технологій відкриває великі можливості у медицині (віртуальний розтин тіла під час операції, виокремлення кровоносних судин, кісток тощо).
Незалежно від того, чи готова ваша компанія до запровадження таких технологій, чи має вона необхідні бюджети, керівникам українських компаній треба розумітися на цьому тренді і враховувати його у виробничій діяльності та плануванні модернізації виробництва. В іншому випадку український бізнес не зможе вистояти у міжнародній конкуренції.
ПС: кількість фізичних комп'ютерних моніторів у світі напевно буде поступово зменшуватися, оскільки технологія прямої проекції зображення в людське око має беззаперечні переваги.
ПС2: тепер команди можна буде віддавати навіть рухом очей, оскільки HoloLens 2 розпізнає та ідентифікує такі рухи.
Промо-ролик і презентація від Microsoft з демонстрацією HoloLens 2. Ролик триває 16 хвилин, але якщо не маєте часу, подивіться хоча б на відрізок від 4 хв 50 сек до 9 хв 30 сек. Захоплююче!