середа, 30 листопада 2016 р.

Як пропустити перспективні ринкові ніші ... коротка історія занепаду Nokia (допис укр., відео англ.)

Ви шукаєте міжнародної експансії, але не бачите нових ніш, в яких можна розвиватися? Ви дійсно думаєте, що немає нових ніш?! Тоді подивіться ролик про історію занепаду великої (за розміром) міжнародної компанії Nokia і зробіть висновки. Nokia зникла саме через те, що не побачила нових - більш прогресивних ніш, не змогла вчасно зайти в них - попри достатність фінансового ресурсу для купівлі ледь не будь-якого проривного стартапу.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Державні закупівлі у Масачусетсі - практичний приклад судового спору (допис укр., англ.)


Участь у тендерах на проведення державних закупівель за кордоном ... про це багато говорять і багато мріють. Це цікаво, це престижно. Однак виграш контракту на постачання товарів і послуг - це лише початок історії, в якій можуть бути як успіхи, так і поразки.
Випадково наштовхнувся на цікавий практичний приклад судового спору

середа, 23 листопада 2016 р.

З меблями на вихід: як галузь робить перші кроки на ринку ЄС (укр.)

З меблями на вихід: як галузь робить перші кроки на ринку ЄС

Юрій Панченко, Європейська правда _ Вівторок, 15 листопада 2016, 14:58
Українські виробники меблів поки не можуть похвалитися глобальними успіхами на ринку ЄС. За невеликими винятками, поставки в Європу здійснюють лише компанії, що виробляють корпусні меблі.
До того ж, часто кажуть, що експансія в Україну європейських меблевих гігантів, насамперед IKEA, фактично вб'є українське виробництво.

понеділок, 21 листопада 2016 р.

"Чужому навчайтесь ..." : America's Best: Allen Edmonds (допис укр., відео англ.)

Під час моїх семінарів для експортерів я часто раджу переглядати відео про те, як працюють найкращі компанії у світі. Зараз натрапив на відео від SBA - адміністрації малого бізнесу США - про американського виробника взуття - компанію Allen Edmonds www.allenedmonds.com.  Це відео з серії "America's Best". Подивіться і відчуйте, як вони працюють, якими є їхні підходи до роботи, стосунки з партнерами, філософія ведення бізнесу. До речі, варто подивитися і на коментарі під відео. 

понеділок, 14 листопада 2016 р.

Про роботу, про мрію, про державу і про дух підприємництва

Про мою роботу
Шановні друзі, дякую, що читаєте і навчаєтеся з матеріалів цього блогу. Для мене надзвичайно важливо підтримувати ті паростки підприємницьких амбіцій в Україні, що штовхають вас не просто до розвитку власного бізнесу, а до підняття його на новий щабель - до конкуренції на міжнародних ринках, до входження у іноземні ніші. З цією метою зараз реалізую проект по створенню онлайн-курсу для українських експортерів (за підтримки фонду WNISEF). Також працюю над посібником для експортерів одягу до Європейського Союзу в рамках проекту литовського МЗС. Виступаю на форумах, круглих столах у Києві та, переважно, у регіонах.

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Чотириденний тренінг Європейського Банку Реконструкції та Розвитку «SME Export Promotion», 5-8 грудня 2016 року

Ви – власник/керівник малого чи середнього бізнесу і плануєте розпочати експортувати? Вже експортуєте і бажаєте збільшити частку експорту? Тоді Вам до нас!



Запрошуємо Вас на чотириденний тренінг «SME Export Promotion», який пройде у Києві 5-8 грудня 2016 року (IQ Business Center, вул. Болсуновська 13-15).

середа, 2 листопада 2016 р.

Чи можуть українські компанії вийти на європейський ринок товарів для дітей (укр.)

Цікава стаття. В ідеалі хотілося б ще дізнатися умови дистриб'юторського договору:
- чи дистриб'ютор отримав ексклюзивне право на поширення продукції під ТМ Primissimi за кордоном?
- на які саме країни поширюється це право? 
- протягом якого часу він матиме таке ексклюзивне право? 
- скільки часу має пройти ПІСЛЯ збігу терміну його ексклюзивного права, щоб ТМ Primissimi могла продаватися на територіях тих країн від імені іншого продавця?
- якими є терміни оплати за відвантажену продукцію для чернігівчан? чи може оплата здійснюється по факту продажу товару з полиць крамниць? в останньому випадку напевно виникне потреба у створенні окремої компанії в ЄС, яка буде купувати товар на власне ім'я в української компанії, щоб уникнути проблеми з поверненням валютної виручки протягом 120 днів.