середа, 10 травня 2017 р.

Nestlé має намір стати одним з найбільших чинників агророзвитку України

Джерело: propozitsiya.com

Nestlé в Україні активно співпрацює з місцевими постачальниками. За даними на кінець 2016 року, близько 70% компонентів для товарів компанія купує на місцевому локальному ринку. Із 2007 року Nestle запровадила в Україні програму «Господар». Завдяки їй було налагоджено експорт українських сільгоспвиробників іншим представництвам глобальної мережі компанії. 2016-го в Україні також стартувала програма оцінки сталого розвитку фермерських господарств RISE (Response-Inducing Sustainability Evaluation).
Про те які вимоги ставить компанія до українських постачальників та які переваги отримають українські фермери від співпраці з Nestlé propozitsiya.com розповів директор Nestlé в Україні та Молдові Ансгар Борнеманн.
- Програма «Господар» успішно працює в Україні десять років. Чому виникла потреба в RISE?
- Nestlé в Україні надає постачальникам рекомендації щодо відповідального постачання, базуючись на критичних змінах у соціальному житті та довкіллі. Компанія дбає про якість власної продукції від самого початку створення продукту – від збирання врожаю і зберігання, переробки і відвантаження на фабрики.
З 2016 року, запроваджуючи програму «Господар», ми ставили перед собою мету — підтримати українських виробників. Розвиток агросектору неможливий без постійного навчання. Відтак Nestlé розпочала низку навчальних програм в Україні під назвою RISE. Вони базуються на вже існуючій програмі «Господар» і створені, щоб забезпечувати європейські стандарти у ланцюжку постачань. Це система оцінки сталого розвитку ферм, , що дозволяє зробити розвиток господарства більш структурним і чіткім. RISE була розроблена в Бернському університеті прикладних наук і діє у понад 50 країнах, де до неї долучилось 2,5 тис. фермерів. В Україні RISE впроваджується на базі Сумського національного аграрного університету. У найближчому майбутньому хочемо домогтися, щоб RISE включили до навчальних програм усіх профільних українських освітніх установ.
RISE – інструмент, який допомагає фермерам, у тому числі невеликим, оцінити напрямки розвитку. У програмі одинадцять показників, серед яких і захист рослин, і насіння, і біорізноманіття, і економічна ефективність. Оцінивши усі, програма радить, в якому напрямку в першу чергу слід іти. Це не аудит, а допомога. Крім того, щоб бути певними, що якість сировини відповідає стандартам, співпрацюємо з фермерами, з виробниками насіння. Безперечно, існують державні стандарти якості. Проте стандарти Nestlé жорсткіші за них. І ми вважаємо, що це правильно.
- Які завдання ставляться перед RISE?
- Доволі амбітні плани – розвиток агроринку України. До 2020 року Nestlé має намір стати одним із найбільших вкладників в агророзвиток в Україні.
Наведу кілька міжнародних наочних прикладів дії RISE. У Мексиці ми оцінили понад 30 фермерських господарств. Вони мали проблему з утилізацією продуктів, що забруднюють ґрунтові води і спричиняють викиди аміаку в повітря. Разом з урядом Nestlé інвестувала у будівництво біогазових установок і сонячних колекторів, щоб забезпечити регіон чистою енергією. У Китаї ми побудували Інститут молока.
В Україні сподіваємося на ще більший успіх. Загальна проблема, яку ми виявили в усіх шести господарствах, — абсолютна відсутність захисту біорізноманіття. В Європі це впроваджено ще тридцять років тому, в Україні цим абсолютно не переймаються. Маємо намір ініціювати зміни до законодавства щодо захисту довкілля.
Крім прагнення закривати всі можливі позиції локальними постачальниками, хочемо посприяти їхньому налагодженню зв‘язків із іншими представництвами Nestlé.
- Як можна долучитися до програми?
- Достатньо звернутися до Nestlé. Оцінку по RISE здійснює фахівець по сільському господарству разом із Сумським аграрним університетом на безкоштовній основі для усіх фермерів, які зацікавлені у власному розвитку. Спеціалісти виїздять у господарство, роблять оцінку, спілкуються з агрономами, власниками, робітниками, слідкують за урожаєм і надають RISE-аналіз.
- Чи є перші результати?
- У минулому році шість фермерських господарств було оцінено на системою RISE. Це господарства різного типу – виробники зерна, фруктів, овочів. Ми дали їм рекомендації. Є фермер, який уже їх запровадив у 2017-му. Тож найближчим часом побачимо наскільки вони змінили на краще його роботу. У цьому році до нас звернулося вже двадцять господарств. Усіх долучено до програми, адже намагаємося нікому не відмовляти.
Певною мірою це ще робота зі свідомістю. Коли ми озвучуємо свої вимоги більшість розуміє, що їм це не потрібно на даному етапі розвитку. Після закриття ринку Росії, куди реалізувалося близько 80% свіжих овочів, фермери нарешті почали задумуватися про переробку. Сподіваємося, це стане поштовхом, стимулом для внутрішнього ринку нарощувати переробку і вже з нею виходити на експортні рубежі.
- Чи є на українському ринку дефіцит певних інгредієнтів?
- Найбільше потребуємо сушених овочів. Наприклад, ми не купуємо сиру моркву, а закуповуємо сушену для спецій чи холодних соусів. Також можна говорити про дефіцит сушеної цибулі. Це інгредієнт, що використовується в найбільшому найменуванні продукції (спеції, холодні соуси, «Мівіна»). До того ж до нього висувається найбільше вимог.
На жаль, в Україні ринок сушених овочів не розвинений. Овочі лише вирощуються, переробка відсутня. Ми ініціюємо і підтримуємо фермерів у вирощуванні овочів відповідної якості, щоб їх далі можна було сушити. Для цього співпрацюємо з компаніями Bayer, Rijk Zwaаn, які крім насіння пропонують фермерам технологію вирощування, радять систему захисту та удобрення.
Зараз шукаємо фермерів, готових придбати обладнання для подальшої сушки цих овочів. Знаходимося на етапі переговорів і вже є кілька господарств, які розпочали сушку спецій. Раніше вони працювали з лікарськими травами.
Є окремий проект по часнику, бо в Україні не вирощується часник такої якості, що передбачає подальше сушіння. 2017 року разом із аграріями-партнерами спробуємо закласти тестові поля часником. Щодо цибулі, то кілька компанії готові надати насіння українським фермерам, які мають солідний досвід вирощування якісної цибулі. Але чи буде вона придатною для сушки, побачимо на етапі сушіння. Це тривалий процес.
Географія співпраці по часнику – Західна Україна, по цибулі – Південь та Центральна Україна, морква – Центральна Україна і Північна Україна. Трави для нас вирощують на Півдні.
- Які ще завдання ставить перед собою Nestlé?
- У 2016 році на фабриці ПАТ «Волиньхолдінг» у смт. Торчин було зменшено споживання води на 60% та енергоспоживання на 23%. І це лише один з показників у послідовній роботі з модернізації виробництва. За підсумком 2016 року компанії вдалося скоротити кількість відходів на 58% на всіх підприємствах Nestlé в Україні.
У 2016 році ми зменшили вміст солі в наших продуктах на 10%. Є програма по зменшенню кількості жирів і цукру в продуктах, щоб їжа стала більш здоровою. Проте люди очікують від їжі певного смаку, технічно викинути сіль чи жир неможливо, але варто зробити так, щоб після цього продукт відповідав смаковим очікуванням.
- Чи плануєте розширювати бізнес в Україні?
- Ми завжди відкриті до розширення бізнесу в різних напрямках. 2016 року інвестиції склали 150 млн грн. Більшість із них було вкладено в нові лінії виробництва вафель «Світоч» і «Артек». У 2016 році загалом у розвиток підприємств Nestle було інвестовано близько 400 млн грн.
- Чи відчуваєте дефіцит кадрів?
- За результатами щорічного дослідження компанії EY «Найкращий роботодавець-2016», Nestlé в Україні, посіла перше місце серед роботодавців FMCG-сектору. Також ми увійшли в ТОП-5 кращих роботодавців країни.
Упродовж 2015–2016 років Nestlé в Україні працевлаштувала 1369 людей віком до 30 років і надала можливість стажуватися понад 480 студентам від 2 до 4 місяців. Значна частина після цього знайшли роботу. Було проведено 162 заходи по покращенню працевлаштування молоді: від ярмарків кар’єри до допомоги в написанні резюме. Спільно з Університетом імені Вадима Гетьмана проводимо ряд курсів, де і працівники нашої компанії, і наші партнери проводять прикладні лекції для студентів. Компанія продовжує інвестувати у молодих людей, підтримуючи освітні програми та створюючи можливості для стажування, які не обмежуються певним колом професій та є доступними на всіх підприємствах Nestlé в Україні.
Довідка
Nestlé – представлена у 189 країнах, на її потужностях працюють 328 тис. співробітників. Річний обсяг продажів Nestlé у світі сягнув у 2016 році 89,5 млрд. швейцарських фраків. Штаб-квартира Nestlé розташована у швейцарському місті Веве. В Україні Nestlé розпочала свою діяльність 1994 року і просуває такі міжнародні бренди, як NESCAFÉ, Nesquik, Nuts, Friskies, KitKat та ін. У 1998 році Nestlé S.A. придбала контрольний пакет акцій ЗАТ «Львівська кондитерська фабрика «Світоч». У травні 2003 року у Києві засновано ТОВ «Нестле Україна». У кінці 2003 року Nestlé S.A. придбала 100% акцій підприємства «Волиньхолдінг» (ТМ «Торчин»). В 2010 році Nestlé S.A. придбала ТОВ «Техноком» — виробник продуктів швидкого приготування під ТМ «Мівіна». У 2012 році у Львові було створено Nestlé Business Service (NBS Lviv), що є одним із п’яти сервісних центрів Nestlé у світі та надає послуги по підтримці підрозділів компанії Nestlé на понад 30 ринках Східної та Західної Європи.
Світлана Цибульська, s.​tsybulska@​univest-​media.​com