пʼятниця, 29 липня 2016 р.

Чого очікувати експортерам від Brexit? (англ.)

Пропоную ознайомитися з коротким аналізом щодо впливу Brexit на економіку Канади від BDC (Business Development Bank of Canada). Чому це може бути корисним для нас? Тому, що інформація у статті є достатньо універсальною і корисною не лише для канадських бізнесменів. Зверніть особливу увагу на аналіз стосовно впливу на курси валют включно з євро. Адже ризики коливань валютних курсів є класичними для експорту і наразі вони зростають. Окрім того, цікавою є частина стосовно зони вільної торгівлі - адже у нас теж є ЗВТ з ЄС, частиною якого є Великобританія. І, подібно до Канади, в України теж може виникнути потреба в майбутньому проводити окремі переговори про зону вільної торгівлі з Великобританією. Зрештою, розглядати Великобританію в якості точки входу на єдиний європейський ринок вже буде недоцільно. Зрозуміло, що ми би хотіли отримати подібний аналіз для українських підприємців від українського уряду. Але давайте користуватися тим, що вже реально є і лежить просто "під ногами" - хоча б цією статтею :)


Interest rates on track to rise in the United States. And in Canada?
On June 23, a majority of British citizens voted for their country to leave the European Union, which it joined 43 years ago in 1973. The United Kingdom, which in 2015 accounted for 13% of the EU’s population and 18% of its gross domestic product, is one of the most important EU member states1. Therefore, Brexit2 will not only have an economic impact on the UK, but also on the rest of Europe as well.

четвер, 28 липня 2016 р.

Бізнес моди: як працює маленька компанія з ручної вишивки у Парижі

Дуже приємний короткий ролик про те, як маленька французька компанія Lesage, що займається вишивкою, працює з великими компаніями індустрії моди. Успіх дається копіткою працєю протягом багатьох років! Енергія і сили вкладаються у навчання працівників, у ведення документації, у розвиток зв'язків та вміння розуміти клієнта.
До речі, цей ролик також є добрим прикладом того, як грамотно і привабливо розповісти про себе - так, щоб справити позитивне враження на аудиторію.

Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.

середа, 27 липня 2016 р.

Нідерланди - ворота в Європу для Миронівського хлібопродукту (англ.)

 

The Netherlands is MHP’s gateway to Europe

The Ukrainian company Myronivsky Hliboproduct (MHP) has teamed up with international partners in the Netherlands and abroad to better supply its international customers. A company which equates to 70% of the whole Dutch poultry meat industry’s turnover last year, is co-financed by Dutch and European banks and produces well below the Western European cost price. It’s a competitor to be reckoned with.

неділя, 24 липня 2016 р.

Експорт, як продовження успіху на внутрішньому ринку - компанія RITO (рос.)

«Никогда не останавливаться»

таня
В начале 90-х Татьяна Абрамова создала «RITO». Сейчас это производственная и торговая компания, одна из ведущих производителей трикотажной одежды в Украине: фабрика в Броварах, пять магазинов в Украине, три (пока три)  – заграницей.

середа, 20 липня 2016 р.

Cпеціалізовані семінари на замовлення: експорт до ЄС за окремими видами продукції

Шановні (потенційні) експортери!
Я приймаю замовлення на розробку семінарів по експорту до ЄС за понад 20-ма товарними групами і послугами. Більш детально з тематичним списком семінарів та додатковою інформацією можна ознайомитися на сторінці блогу Семінари по експорту до ЄС за окремими видами продукції
З повагою,
Олег Мирошніченко

вівторок, 19 липня 2016 р.

Як департамент маркетингу МакДональдса у США працює зі споживчими сегментами (англ.)

Як організована робота з сегментами ринку у американському МакДональдс? Як працює підрозділ маркетингу у МакДональдс? Вам може подобатися їхня їжа або не подобатися. Суть не в цьому, а в тому, ЯК вони працюють зі споживчими сегментами. 
Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.

четвер, 14 липня 2016 р.

Мерседес Гонзалес: торгівля модними виробами онлайн і офлайн (англ.)

Черговий виступ непересічного спікера - Мерседес Гонзалес - засновниці Global Purchasing Companies. Виступ призначений головно для тих, хто хоче продавати модний одяг онлайн і офлайн і дає їм поради щодо роботи з виробниками одягу та дизайнерами-початківцями. Слухаючи виступ, я зрозумів, що матеріал буде надзвичайно корисний нашим виробникам одягу, що мають амбіції продавати на розвинених ринках - щоб краще зрозуміти "закони функціонування" рітейлу. І не лише виробникам одягу варто це дивитися, адже логіка оптових закупівель є подібною і для крамниць, що продають багато інших товарів. Тому слухаємо і мотаємо на вуса: якою є психологія і алгоритми роботи власників модних магазинів на розвинених ринках.

Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.


середа, 13 липня 2016 р.

Комплексне дослідження китайського ринку одягу (англ.)

Пропоную вашій увазі дослідження китайського ринку одягу від авторитетного Міжнародного торгового центру (Женева, ITC). В документі наводяться структура та характеристики внутрішнього ринку одягу Китаю; аналіз тарифної структури імпорту по продуктових групах; особливості регулювання імпорту, митні процедури, транспортні та пакувальні вимоги, вимоги до етикеток, стандарти, норми етичної торгівлі. В документі розглядається потенціал ринку, споживчі смаки та поведінка; надається загальний огляд каналів дистрибуції, ключових брендів, практик закупівлі, включно з електронною торгівлею; розглядаються ключові гравці на ринку китайського текстилю та одягу, можливості співпраці у виробничому ланцюзі і існуючі національні схеми підтримки. Додатки включають контактну інформацію компаній сектору одягу у Китаї.
Єдина невелика вада документа - він датований 2012 роком.

Завантажуємо документ за посиланням https://drive.google.com/open?id=0B_DQfjMSZtDIMDNwX1d1dlhMSHM 


Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com




вівторок, 12 липня 2016 р.

Що є та чого немає в угоді про вільну торгівлю з Канадою

Тарас Качка, уповноважений з питань підприємництва при ДФС _ Понеділок, 11 липня 2016, 11:06На тлі світової моди критикувати угоди про вільну торгівлю (в передвиборчій кампанії в США це взагалі може бути головна тема) уряд України і далі веде виважену політику щодо відкриття доступу до зовнішніх ринків. Без цього експортно орієнтована економіка України не зможе розвиватися.
Сьогодні укладають Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Як і в будь-якій угоді, в ній є багато позитиву і багато нюансів.
Отже, на що звернути увагу?
Головний успіх - негайне звільнення від мит 99,9% товарів. Без перехідних періодів, квот і додаткових умов (окрім правил походження, технічного регулювання і санітарних вимог, але це стандартні пункти в будь-якій торгівлі).
Це дуже добре. Разом із тим винятки теж суворі.
Повністю вилученими з режиму вільної торгівлі виявились три широкі групи товарів - м'ясо птиці, яйця і молочні продукти.
Щодо них Канада нам не дає жодних преференцій (ані у вигляді зменшеного мита, ані у вигляді тарифної квоти). При цьому під винятки потрапили усі можливі товари з молоком (сири і морозиво, наприклад), які ЄС для нас повністю відкрив.
Для Канади ці три групи товарів чутливі, оскільки торгівля ними суворо регулюється на національному рівні.
Тому це винятки, за які Канада б'ється з усіма, з ким веде переговори про вільну торгівлю. У найновішій угоді між Канадою і ЄС ці категорії товарів теж вилучені, але все ж для ЄС Канада дає додаткову квоту на сири.
Тобто додаткова лібералізація можлива. Очевидно, можлива вона і для України.
Питання, що важливіше - негайне зняття мит на 99,9% товарів і угода підписана вже, чи довгі перехідні періоди, але наявність преференцій для м'яса птиці і молока - в площині політичних рішень, які приймає уряд.
Що ще є і чого немає в українсько-канадській угоді? Немає розділу про захист інвестицій (в угоді між ЄС і Канадою цей розділ привертає найбільше уваги), але це нормально з огляду на наявність окремої класичної угоди про взаємний захист інвестицій.
Дуже дивно, що в угоді повістю відсутній розділ щодо лібералізації послуг.
Україна є досить активним експортером послуг, має відкритий внутрішній ринок, і тому це природній інтерес - боротися за лібералізацію ринку послуг.
Важливо звернути увагу на розділи щодо довкілля і праці. Регулювання цих питань не є новим для України - в угоді з ЄС є розділ про торгівлю і сталий розвиток, який регулює ті ж питання.
Але є суттєва відмінність. В угоді з Канадою за основу взято відповідні угоди, що існують в контексті НАФТА (Північноамериканській зоні вільної торгівлі) і які передбачають жорсткіший механізм врегулювання спорів, аж до фінансової відповідальності сторін.
Оскільки український уряд має досить слабку спроможність у цій сфері, можливо, варто було боротися за м'якій формат гарантій (принаймні, на зразок того, що є в угоді з ЄС).
Є розділ щодо доступу на ринок державних закупівель - важливе доповнення до доступу в рамках відповідної угоди СОТ і аналогічного розділу в угоді з ЄС.
Так чи інакше, ця угода дає достатньо преференцій для українських товарів. Тому в системі зрадоперемог це однозначно перемога України.
Але відкритих питань збирається ще на одну угоду.

Автор: Тарас Качка,
уповноважений з питань підприємництва
при Державній фіскальній службі

понеділок, 11 липня 2016 р.

Мерседес Гонзалес: як дизайнерам-початківцям продавати на розвинені ринкі (англ.)

Мерседес Гонзалес, блискуча і талановита бізнес-леді, засновниця ресурсу Global Purchasing Companies (www.globalpurchasinggroup.com). Її також називають стратегом у галузі моди.

Раджу книгу: «По рекомендації. Бізнес, який просуває себе сам» Джон Янч (англ., рос.)

Вітаю! Десь з місяць тому скінчив читати книгу Джона Янча «По рекомендації. Бізнес, який просуває себе сам». Зроблені нотатки доопрацьовую по сьогоднішній день :) Вже по ходу прочитання змінював деякі підходи до того, як я просуваю себе і свій освітній продукт :) Книжка написана простою і практичною мовою і напевно змусить вас переглянути принаймні частину своїх бізнес-процесів. Чи вартий час витрачений на читання користі від книги? Вартий. Раджу.

Книгу можна придбати в оригіналі на Амазоні (паперова та електронна версії англійською)
В російськомовному перекладі можна купити наприклад тут

А що радите читати ви?

Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.

неділя, 10 липня 2016 р.

Міжнародний електронний ресурс для представників індустрії моди (англ., фр., рос. ...)

www.fashionunited.com - це ресурс Міжнародної мережі індустрії моди, це важлива міжнародна B2B платформа з місячною відвідуваністю порядка 1.6 млн заходів. FashionUnited прагне стати «єдиним вікном» для бізнесу моди, пропонуючи професійні новини світу моди, кар’єрний центр, календар подій, архів публікацій, торгову статистику та інше. Зареєструвавшись на сайті тут ви зможете отримувати щотижневий бюлетень, пропонувати свої послуги і користуватися іншими можливостями ресурсу. Професійний форум ресурсу знаходиться за посиланням https://www.fashionunited.com/my/forum

Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.

вівторок, 5 липня 2016 р.

Коментар щодо стратегії поводження на ринку ЄС для великих українських гравців

Миронівський хлібопродукт є достатньо великою компанією і має достатні “м’язи", щоб “створювати конкурентний дискомфорт” учасникам ринків - особливо у невеликих країнах на кшталт Нідерландів. Очевидно, це і стало першопричиною публічних звинувачень компанії у тому, що її товар не відповідає
Джерело слайду: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/78/Florida_chicken_house.jpg

неділя, 3 липня 2016 р.

У Рівному обговорять перші результати Угоди про асоціацію Україна-ЄС (публічний захід, 5 липня)

У вівторок,  5 липня, у Рівному відбудеться круглий стіл на тему: «Впроваджуючи Угоду про асоціацію Україна-ЄС: перші уроки, наслідки, практики використання» для громадськості, місцевої влади та бізнесу області. Захід відбудеться у конференц-залі НУВГП, вул. Соборна,11.
Подія організована Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститутом Євро-Атлантичного Співробітництва (м. Київ).

Продовжуючи традицію попередніх років, Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва цією подією розпочинають раунд регіональних круглих столів, присвячених наслідкам набуття чинності з 1 січня 2016 року Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Зокрема, буде розглянуто питання, що стосуються економіки та торгівлі.
Найкраще поінформовані українські експерти з міжнародних відносин, права та економіки проведуть ґрунтовний цілісний аналіз Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА) як інноваційного нормативно-правового документу та явища міжнародного права, що впливатиме на всі значущі регуляторні сфери в Україні.
Серед учасників круглого столу: голова Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле БАУМАНН, науковий директор Інституту Євро-Атлантичного Співробітництва Олександр СУШКО, директор з наукової роботи Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка МОВЧАН та незалежний експерт і консультант з питань експорту на європейські та міжнародні ринки Олег МИРОШНІЧЕНКО.
Учасники заходу висвітлять основні моменти впровадження УА як найбільшого міжнародно-правового документу за всю історію України та говоритимуть про комплексні наслідки набуття чинності УА з 1 січня 2016 року через механізм тимчасового застосування у частині, що стосується економіки та торгівлі.
Круглий стіл міститиме в собі як суто аналітичну частину, що стосується політики і права, економіки, так і набір порад і рекомендацій, які базуються на вивченні технологій включення в європейський ринок, адаптованих до українських реалій.
Більше інформації - в управлінні міжнародного співробітництва та європейської інтеграції (тел. 635649, 0962300561 – Ірина, email - dice@rv.gov.ua) або за посиланням
Для участі у заході необхідно заповнити анкету, що додається, і надіслати її управлінню міжнародного співробітництва та європейської інтеграції на адресу: dice@rv.gov.ua до 4 липня 2016 року.

Джерело: http://charivne.info/rivne-news/20728-u-rivnomu-obhovoryat-pershi-rezultaty-uhody-pro-asotsiatsiyu-ukrayina-yes

У Луцьку обговорять перші результати Угоди про асоціацію Україна-ЄС (публічний захід, 4 липня)

Коли: 4 липня 2016, 14.00 - 18.00
Де: Луцьк, Київський майдан 9
Хто: Габріеле Бауманн, Олександр Сушко, Вероніка Мовчан, Олег Мирошніченко 
Що: Круглий стіл із представниками громадськості, місцевої влади та бізнесу області відбудеться за підтримки Волинської ОДА. Організаторами події є Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва (м. Київ)
Продовжуючи традицію попередніх років, Представництво Фонду Конрада Аденауера в Україні та Інститут Євро-Атлантичного Співробітництва цією подією розпочинають раунд регіональних круглих столів, присвячених наслідкам набуття чинності з 1 січня 2016 року Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Зокрема, буде розглянуто питання, що стосуються економіки та торгівлі і презентовано однойменний аналітичний звіт KAS Policy Paper 26


Найкраще поінформовані українські експерти з міжнародних відносин, права та економіки проведуть ґрунтовний цілісний аналіз Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (УА) як інноваційного нормативно-правового документу та явища міжнародного права, що впливатиме на всі значущі регуляторні сфери в Україні.

Учасники заходу висвітлять основні моменти впровадження УА як найбільшого міжнародно-правового документу за всю історію України та говоритимуть про комплексні наслідки набуття чинності УА з 1 січня 2016 року через механізм тимчасового застосування у частині, що стосується економіки та торгівлі. Круглий стіл міститиме в собі як суто аналітичну частину, що стосується політики і права, економіки, так і набір порад і рекомендацій, які базуються на вивченні технологій включення в європейський ринок, адаптованих до українських реалій.

Програма заходу нижче

пʼятниця, 1 липня 2016 р.

Експорт продуктів культури та мистецтв - міні-курс онлайн (англ.)

Короткий курс під назвою “Експортна готовність” для представників сектору культури та мистецтв від Cultural Careers Council Ontario (Канада). 

Ви бажаєте продавати свою роботу за кордон? Питаєте з чого почати? Ознайомтеся з серією відеогідів та ресурсів, що допомагають артистам та майстрам підготуватися до експорту своїх робіт.
Теми включають:
  •     розвиток міжнародної мережі
  •     дослідження ринків
  •     онлайн продажі
  •     відвантаження
  •     ціноутворення
  •     робота з митницею 
  
В курсі ви почуєте багато практичних порад по експорту, розбудові міжнародної мережі, митних і логістичних аспектах експорту "культурних товарів“ тощо. Перехід за посиланням тут
ПС: якщо у вас не встановлений плагін для перегляду відео, на сторінці можна завантажити файли з текстами з усіх сюжетів.
"... Просіть, і дасться вам; шукайте, і знайдете; стукайте, і відчинять вам." Євангелія від Матея 7:1-8
Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.