пʼятниця, 31 березня 2017 р.

Глобальна електронна спільнота фахівців агросектора та IT: e-agriculture.org



e-Agriculture є глобальною спільнотою, де люди з усього світу обмінюються інформацією, ідеями та ресурсами щодо використання інформаційних технологій для ведення сталого сільського господарства та сільського розвитку.
Спільнота складається з понад 12 000 членів зі 170 країн і територій. Її членами є спеціалісти з інформаційних технологій, дослідники, фермери, студенти, політики, бізнесмени, спеціалісти з розвитку та інші.
Члени спільноти мають спільний інтерес щодо покращення політики та процесів, пов'язаних з використанням інформаційних технологій у підтримці сільського господарства та сільського розвитку для справляння позитивного впливу на розвиток села. 

Фейсбук-сторінка e-Agriculture 
Сайт e-Agriculture

Ось вам банальний приклад пошуку партнерів: заходите на цей сайт, реєструєтеся і відкриваєте розділ членів http://www.e-agriculture.org/Members. Шукаєте країну, яка вас цікавить, відкриваєте профілі членів і там через закладку Messages можете слати повідомлення напряму.

Відеозапис круглого столу "Сприяння експорту до ЄС через масову освіту бізнесу" (укр.)

29 березня в УНІАН відбувся круглий стіл на тему "Сприяння експорту до ЄС через масову освіту бізнесу". Представники органів влади, донорів, проекти технічної допомоги та експерти розповіли про те, що саме вони можуть запропонувати українським експортерам з метою їхньої освіти задля успішного виходу на іноземні ринки та ведення глобального бізнесу. 

Під час круглого столу я, разом з освітнім проектом ЕдЕра, анонсував початок набору студентів для онлайн навчання на курсі "Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу". Презентаціяю курсу можна переглянути на відео починаючи з 39 хв 00 сек.



Офійний прес-реліз і промо-ролик будуть згодом. Зараз скажу лише, що для мене це проект-місія і я дуже вдячний команді ЕдЕра, що самовіддано працює над створенням курсу, рецензентам, що погодилися переглядати матеріали на засадах pro-bono (Володимир Цвілий, Олександра Бровко, Любов Гук і Тетяна Злуніцина), а особлива подяка донору Western NIS Enterprise Fund, що повірив у цю ідею і підтримав нас. Цей курс - не банальне грантожерство. Я служу своїй країні і своєму народові. І це - мій подарунок усім українцям, що прагнуть нового, постійно у русі і хочуть розвиватися у міжнародному вимірі. Я неодноразово чув відгуки про цей курс на кшталт: мені цікаво було слухати/читати матеріали навіть попри те, що я не займаюся бізнесом. Тому реєструйтесь на курс вже зараз і отримуйте унікальний досвід! Перейти на сторінку реєстрації можна за посиланням ed-era.com/export Початок навчання з 1 травня цього року :) 

четвер, 30 березня 2017 р.

Прогноз розвитку пасажирських та вантажних авіаперевезень від корпорації BOEING (2016-2035, англ.)

Лідери дивляться у майбутнє. Представляю вашій увазі прогноз розвитку пасажирських та вантажних авіаперевезень від корпорації BOEING на 2016-2035 роки в цілому по світу і за окремими регіонами. Документ також прогнозує потреби у літаках та у ремонті літаків.

До слова, проект Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі 2017 – 2021 визначає сектори: "технічне обслуговування та ремонт повітряних суден в якості доповнення до існуючої авіаційної промисловості" та "виробництво запасних частин та комплектуючих виробів для аерокосмічної та авіаційної промисловості, у тому числі для повітряних суден" серед ключових пріоритетів. Тому певен, що цей документ буде цікавий як представникам нашого авіапрому, так і Мінекономіки.

вівторок, 14 березня 2017 р.

“Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти” – дискусія для бізнесу від Представництва ЄС у Луцьку (15 березня)


Завтра у Луцьку панельна дискусія на тему «Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти». Я - серед спікерів. 


“Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти” – дискусія для бізнесу від Представництва ЄС у Луцьку

15 березня о 17.00 у Луцьку Представництво Європейського Союзу в Україні запрошує представників бізнесу, експертів з питань торгівлі та усіх охочих приєднатись до дискусії про ринок Європейського Союзу та можливості українського бізнесу до нього долучитись.

Що?     Дискусія “Як вийти на ринки ЄС: можливості, шляхи, інструменти”
Коли?  15 березня 2017 року, четвер, 17.00 - 18.30
Де?      м. Луцьк, Бізнес академія практичного менеджменту м. Луцьк, вул. Бойка, 1 (3 поверх)
Для кого: для представників українського бізнесу, які хочуть дізнатися більше про можливості виходу на ринки ЄС. 
Експертами дискусії стануть дипломати Представництва Європейського Союзу в Україні, експерти з виходів українського бізнесу на ринки ЄС, представники локального бізнесу, що планують або уже мають досвід виходів на ринки ЄС, а також усі охочі та зацікавлені в тематиці зустрічі.

Модератор дискусії: Тимур Демчук, керівник програми «Школа глобальних ринків» [kmbs].
Спікери: 
- Олег Мирошніченко, тренер і консультант з питань експорту на європейські та міжнародні ринки
-  Сергій Чуріков, власник будівельної компанії «Європейський стандарт Україна»

Участь в дискусії безкоштовна за попередньої реєстрації: http://bit.ly/EU-UAbusiness 

Зустріч проводиться в рамках інформаційної кампанії «Будуймо Європу в Україні» у співпраці з Києво-Могилянською бізнес-школою [kmbs]. Інфокампанія включає серію інформаційно-просвітницьких заходів (вуличних акцій, виставок, семінарів, тренінгів, круглих столів), які Представництво ЄС в Україні проводить протягом року по всій Україні. Мета кампанії – пояснити важливість реалізації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, поширення європейських цінностей та підвищення рівня обізнаності українців щодо розвитку відносин між Україною та ЄС.

За деталями щодо запланованих заходів, будь ласка, звертайтесь до: Ольги Гуртовенко,  050 82 02 777, ogurtovenko@internews.ua або Катерини Юдіної, 093 750 36 38, kudina@internews.ua

понеділок, 13 березня 2017 р.

Торгова політика: консультації стосовно позицій України у переговорах СОТ по сільському господарству (англ.)

What:   Ukraine:  Agriculture Negotiating Positions in WTO
Discussion and exchange of views among diverse Ukraine agriculture stakeholders.  The objective is to assist in elaboration of possible active Ukraine positions advocating for changes in WTO agricultural trade rules. 

At the 10th WTO Ministerial in Kenya new rules on Export Competition were agreed.  The 11th WTO Ministerial will be held 11-14 December 2017 in Buenos Aires, Argentina.  Agricultural domestic support (subsidies) is one prominent issues being discussed. 

Following this activity draft positions will be developed for review by Ukraine officials.

When:   Thursday, March 16, 2017
                              9:30 – 12:00
Short introductions to key trade topics will be given by Gregg Young, WTO and Trade Policy Advisor.  Opportunities to discuss will following each key negotiating topic.

The dialogue will be in English only. 

Where:   InterContinental Hotel
                              Golden Gates Room
Velyka Zhytomyrska St, 2A, Kyiv, Ukraine

Who:   Interested Ukraine Agricultural Stakeholders
Ukraine views regarding possible changes to WTO agriculture rules are seldom voiced.  This opportunity seeks to inform government officials and agricultural stakeholders for possible options on each key topic. 

Space is limited.  Please send a request to attend to GreggPYoung@gmail.com 

неділя, 12 березня 2017 р.

До уваги виробників харчової продукції: як максимізувати вигоди і знизити витрати на харчову безпеку (публікація IFC, англ.)


Представляю вашій увазі публікацію IFC стосовно запровадження системи харчової безпеки на виробництві. Йдеться не просто про технічний бік справи, а про створення культури харчової безпеки у компанії, навчання на досвіді інших. 
Мені здається, що переконувати виробників харчових продуктів у важливості запровадження подібних систем вже не потрібно. Це сприяє успіху і на національному, і на закордонних ринках. 
Публікація увібрала у себе у т.ч. і українські приклади. У ній йдеться про системний підхід у запровадженні стандартів харчової безпеки. Саме це дозволяє знизити витрати і максимально скористатися вигодами від дієвої системи харчової безпеки.

вівторок, 7 березня 2017 р.

Як проводити пошук торгових марок на китайському ринку: покрокова інструкція (англ.)

Пропоную вашій увазі покрокову інструкцію з пошуку торгових марок у Китаї. Документ підготовлений Службою підтримки МСП по Китаю, що діє за підтримки Європейського Союзу.



Якщо вас цікавить тема захисту інтелектуальної власності у Китаї, підписуйтеся на сторінку China IPR SME Helpdesk у Facebook www.facebook.com/ChinaIPR

четвер, 2 березня 2017 р.

Про бренд (укр.)

Споживачі на закордонних ринках шукають не просто товари. Люди прагнуть до споживання продуктів, що викликають у них позитивні асоціації та внутрішній резонанс, відчуття надійності, етичності, унікальності. Західні споживачі особливо прагнуть не просто споживання, але і долучення до чогось особливого. То ж такий феномен, як бренд і брендинг з’явилися не випадково.

середа, 1 березня 2017 р.

Ще раз про потребу перевірки партнерів

Сьогодні почув цікаву історію від української компанії Х. 
Х "вийшла" на респектабельного вигляду англійського бізнесмена, котрий домовився про відвантаження продукції для його компанії до Великобританії. Попередньо планувалося, що компанії проведуть низку невеликих трансакцій (купівель-продажів) і згодом Х різко збільшить обсяги експорту до англійця. Х відвантажувала усе, як планувалося, хоча було кілька невеликих затримок з огляду на «специфіку» роботи нашої митниці. Англієць платив з запізненням і не у повному обсязі.