неділя, 20 січня 2019 р.

Productivity hacks: Unroll.me

Цим дописом я започатковую нову тему на блозі - продуктивність. Сучасний бізнес має бути не лише фаховим, динамічним, але і продуктивним. Це стосується як устаткування, що використовується для виробництва, так і культури використання сучасних інструментів, що допомагають робити більше за меншу кількість часу. 

Сьогодні практично кожен користувач інтернету має велику кількість підписок на різні ресурси. Підписки, на жаль, захламляють поштову скриньку і можуть надмірно відволікати від роботи. Знизити подібне захаращення і відволікання вам допоможе сервіс https://unroll.me. Він підключається до вашої поштової скринькі і дозволяє:
  • легко відписуватися від будь яких підписок
  • "пакувати" необхідні розсилки в один акуратний лист,  що приходитиме тоді, коли ви самі вирішите
  • залишати окремі розсилки "незалежними" - тобто такими, що продовжуватимуть надходити до вас окремим листом. 
Сервіс має зручний і добре продуманий функціонал та інтерфейс. Більше того, інструмент повністю безкоштовний. Єдине зауваження - для параноїдальних осіб (до яких належу і я) - у процесі підключення сервісу необхідно дати доступ до поштової скрині - щоб сервіс міг працювати з вашими підписками напряму. А по тому усе йде легко і зрозуміло. 

Для суперзручності програмка Unroll.Me доступна для iOS та Android. Завантажте на телефон і зробіть усе прямо на долоні.

Менша кількість хламу у поштовій скриньці однозначно допоможе вам буде більш продуктивними протягом робочого дня.


субота, 19 січня 2019 р.

Франко- та англомовні безкоштовні онлайн-курси

Онлайн-ресурс www.fun-mooc.fr заснований міністерством освіти Франції і має на меті об'єднати безкоштовні онлайн-курси французьких університетів та шкіл. Переважна більшість онлайн курсів (наразі понад 400) викладена французькою мовою. Втім, англійською також є - понад 30. Тематика курсів дуже широка. Наприклад:
  • Hôtellerie, restauration, loisirs, tourisme : vivons le digital ! (фр.) - про застосування сучасних цифрових інструментів у готельно-ресторанному секторі
  • Introducing China in English (англ.) - представлення Китаю англійською мовою. Певен, що це буде велика допомога для тих, хто хоче заходити на ринок цього глобального економічного локомотиву. Курс покриває такі розділи, як:
    • китайська філософія
    • китайські персонажі
    • традиційні фестивалі
    • китайська їжа
  • TPE-PME : le numérique, c'est tout de suite !  (фр.) - цифрова трансформація малих організаційних структур
  • Tourism Management at UNESCO World Heritage Sites (англ.) - туристичний менеджмент майданчиків світового спадку UNESCO.

неділя, 6 січня 2019 р.

Must read: Бен Горовець "Безжальна правда про нещадний бізнес"


Після першого прочитання цієї книги я зрозумів, що пропустив надто багато надто цінної інформації. Тому одразу почав читати Горовця вдруге)
«Безжальна правда про нещадний бізнес» - це інструмент форматування свідомості виконавчого директора (CEO) компанії. Книга робить особливий наголос на діяльність керівника в умовах надскладних викликів, невизначеності і смертельних загроз для існування компанії. Такі обставини зумовлюють потребу у «виконавчому директорі воєнного часу» (wartime CEO) на відміну від «виконавчого директора мирного часу» (peacetime CEO). «Воєнний час»  висуває свої вимоги щодо стиля управління і характеру прийняття рішень. 
Бен Горовіц піднімає у книзі теми, що зазвичай є незручними і непопулярними серед виконавчого складу компаній. Це стосується психологічних проблем і дилем керівників, а також підходів до їх розв’язання. Книга містить багато інформації про алгоритми прийняття рішень, про критерії підбору персоналу, про те, як правильно звільняти людей, як їх просувати, як уникати політизації стосунків у команді ...
"Безжальна правда про нещадний бізнес" вразить вас своєю відвертістю і усвідомленням того, яким насправді самотнім і вразливим є керівник компанії, як він себе почуває і самооцінює. Коли ти розумієш, що сумніви, які терзають тебе є насправді поширеним явищем і від них потерпають майже усі, то стає легше)
Розповідаючи не лише про свої рішення, але і про міркування в ході їх ухвалення, Бен постає фактично голим. Ми бачимо, що він - такий самий, як і будь-який інший керівник. Чи не єдина річ, яка відрізняє його від середньостатистичного керівника - впертість у досягненні цілі, готовність пройти до кінця усі «тортури».

Це та книга, яку треба карбувати у свідомості амбітного керівника бізнесу. Вона змушує переосмислити значення і роль лідера і зміну вимог до стилів управління в залежності від ситуації у бізнесі.
Книгу можна придбати в українському перекладі від видавництва "Наш формат" або на Amazon.

Про автора
Після восьми років потрясінь у керма компанії Opsware і її успішного продажу компанії Hewlett-Packard за 1.6 млрд дол у 2007 році Бен продовжив кар’єру у HP в якості президента і генерального директора HP Software з трьома тисячами працівників та 2.8 млрд дол річних надходжень. 
У липні 2009 року Бен зі своїм партнером Марком Андресеном заснував венчурну компанію Andreessen Horowitz. Зазвичай венчурні компанії інвестують у технологічні стартапи і одночасно пропонують нову керівну кандидатуру. На відміну від цього, ніша Andreessen Horowitz - допомога у розвитку компаніям сектору високих технологій БЕЗ зміни виконавчого директора - через розвиток існуючих засновників компаній.

пʼятниця, 4 січня 2019 р.

Виробничий тренд: екологічний мінімалізм

У міжнародному товарному виробництві посилюється рух до того, що я умовно називаю "екологічний мінімалізм". 
Так компанія Carlsberg замість пакувати свої пляшки у пластик, склеює їх клеєм по 6 штук докупи, а зверху фіксує ручку ... це дозволяє економити 1200 тон пластику на рік. Приємна дрібничка, що тішить екологічну свідомість і виробника, і покупців.

А Tide та Seventh Generation, що активно просувають свої пральні порошки онлайн, запровадили оновлену лінійку пральних порошків. Продукція полегшала на кілька фунтів: упаковка містить менше пластику, а сам розчин використовує у своїх формулах менше води.
Tide говорить, що його Eco-Box містить на 60% менше пластика і на 30% менше води. Окрім того, ця продукція вже не потребує додаткової зовнішньої упаковки - роздрібний електронний майданчик може просто наклеїти адресу безпосередньо на неї. Це є додатковою економією витрат. З іншого боку, пральний ефект від нових порошків той самий; така сама, як і раніше і кількість циклів прання на упаковку.
Ці зміни зумовлені великою мірою вимогами Amazon та інших онлайн-платформ електронної торгівлі. Легша упаковка означає, що роздрібні торгівці (як Amazon) витрачатимуть менше коштів на транспортування замовлення до покупця і, відповідно, отримуватимуть вищі прибутки.
Якщо говорити про політику Amazon, то він може навіть видалити зі свого сайту продукцію, транспортування якої надто дороге і яка "не заробляє достатньо грошей". Більш докладно тут.

А ви в тренді?

вівторок, 1 січня 2019 р.

Ірландський електронний ресурс "Engineers Journal" (англ.)

Хочу звернути увагу тих, чий бізнес пов'язаний з секторами інжинірингу, хімічної промисловості, механічним сектором, біоінженерією та електротехнікою. В мережі існує чудовий ірландський онлайн-ресурс www.engineersjournal.ie з публікаціями щодо новинок і трендів у цих секторах. Заходимо, підписуємося, читаємо.


На цей сайт наштовхнувся випадково - шукаючи інформацію про системи підготовки фахових працівників для виробництва. І стаття, до речі, теж досить цікава - про "навчальні фабрики".