вівторок, 30 серпня 2016 р.

Креативний експорт: компанії, що формують новий імідж України

Юрій Панченко, Європейська правда _ П'ятниця, 29 липня 2016, 14:50
Стереотипна картина української компанії, що експортує в ЄС, виглядає так: це великий бізнес (мовляв, хто ж інакше освоїться на незнайомому ринку!), який виробляє продукцію з низькою доданою вартістю. Як правило, сировинний експортер. А головне – нібито це лише компанії, здатні конкурувати тільки за рахунок низької ціни.

понеділок, 29 серпня 2016 р.

Опитування з метою розробки Національної експортної стратегії

Шановні читачі блогу,

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України звертається до асоціацій, підприємств, організацій, установ - усіх інституцій, що задіяні у розвитку торгівлі з проханням долучитися до проведення он-лайн опитування.

Опитування проводиться у рамках роботи над Дорожньою картою стратегічного розвитку торгівлі та плану першочергових дій. У цій роботі Мінекономрозвитку допомагають експерти Міжнародного торговельного центру (спільної агенції ООН та СОТ). 
Прошу представників інституцій розвитку торгівлі активно долучатися до заповнення опитувальника англійською (пріоритетна мова) https://goo.gl/forms/rMW3GEZ8acLk0XNs2 або українською мовою https://goo.gl/forms/MtHecvDnY8twIsqs1. Прошу також поширювати це повідомлення серед усіх зацікавлених сторін з метою збору більшої кількості інформації.

Активна участь у опитуванні установ та організацій, які задіяні у сприянні українського експорту підвищить ефективність та якість Дорожньої карти стратегічного розвитку торгівлі.

З додаткових питань звертайтесь за телефоном: (044) 200-47- 73 (дод. 3756)
або електронною адресою exportstrategy@me.gov.ua


неділя, 28 серпня 2016 р.

Вплив промислових трагедій на етичні закупівлі міжнародних покупців (укр., англ.)

Трагедія Рана Плаза ... Рана Плаза була промисловою будівлею у місті Савар, Бангладеш. На чотирьох незаконно добудованих верхніх поверхах чотириповерхової будівлі розташовувалися п'ять швейних фабрик. Будівля перебувала в аварійному стані і використовувалася навіть попри застереження і протести працівників. У квітні 2013 року вона обвалилася, поховавши під собою понад 1 000 загиблих. 
На той час Бангладеш вже встиг стати другим світовим експортером одягу - чи не в першу чергу завдяки надзвичайно низькій вартості людської праці - переважна більшість працівників швейних фабрик отримує зарплатню порядка 25 центів на годину, що складає 4 долари за восьмигодинну робочу зміну. У Бангладеш шили одяг як топові світові бренди, так і найбільші світові мережи супермаркетів. Трагедія Рана Плаза стала шоковим ударом для багатьох з них. Не тому, що вони не знали в яких умовах працюють швеї, а тому, що той негативний розголос, який пройшов у медіа, досить боляче вдарив по продажах компаній, що не проводили достатній етичний аудит своїх постачальників. 
Сьогодні вже ні у кого не викликає подиву те, що великі міжнародні покупці з високою репутацією висувають до постачальників високі вимоги щодо сталості. Такі вимоги виявляються головно за двома напрямками: 
1. Безпека та належні умови (оплати) праці працівників
2. Проходження екологічної сертифікації (наприклад Ecolabel)

Представляю вашій увазі телестрічку-журналістське розслідування канадського каналу CBC News стосовно низьких цін на одяг у британських супермаркетах, причин цього і стану галузі одягу, а також ситуації з правами робітників у Бангладеш. Подібні стрічки досить сильно впливають на громадську думку у розвинених країнах. Достатньо сказати, що ця робота отримала International Emmy® Award у розділі програм про поточні справи у 2014 році.

четвер, 25 серпня 2016 р.

Гід по вимогах для мебілв у США від Національного інституту стандартів і технології (США) (англ.)

Гід 2013 року дає можливість дізнатися про обов'язкові вимоги до меблів на федеральному рівні та рівні окремих штатів, про добровільні вимоги та національні органи тестування і сертифікації у США.

До уваги компаній сектору деревообробки: Гід з планування для компаній малого та середнього бізнесу у секторі деревообробки (USDA, англ.)

Представляю вашій увазі доступний та якісний посібник з планування для МСП сектору деревообробки від USDA. В документі розписані усі класичні кроки побудови зрілого та добре структурованого і керованого бізнесу - з акцентом на сектор деревообробки. Документ датується 2005 роком, але я не думаю, що з тих пір у класичних елементах бізнес планування відбулися революційні зміни. Якщо ж вам потрібна остання версія, прошу на Amazon.

середа, 24 серпня 2016 р.

Детальний огляд китайського ринку вина (англ.)

Застарілий документ (2006 року). Тим не менше, з огляду на його величину і ступінь деталізації, а також на інституції залучені до дослідження (University of California Agricultural Issues Center and UC Davis, Center for Chinese Agricultural Policy) напевно там усе ж може бути багато цікавої інформації для тих, хто займається дослідженнями ринків. Достатньо пройтися очима по таблиці змісту на с.2 щоб переконатися у цьому!

Безкоштовний семінар в м. Тернопіль на тему: «Сприяння торгівлі: нові можливості ринків», 25 серпня

25 серпня 2016 року о 14.30 год. у конференц-залі готельно-розважального комплексу “AVALON” (м. Тернопіль, вул. С.Бандери, 2)  відбудеться  семінар на тему: "Сприяння торгівлі: нові можливості ринків".
Програма заходу нижче. Будь-ласка, приходьте! Зареєструватися можна одразу на місці. Участь безкоштовна.

вівторок, 23 серпня 2016 р.

Дивимося на експорт очима закупівельників та менеджерів ланцюгів постачання (англ.)

Постачальник і покупець - конкуренти за прибуток чи спільники? Як їм порозумітися? Які "прийомчики" можуть використовувати покупці, щоб відстояти свої права у стосунках з продавцями? Омід, власник компанії "Purchasing Advantage" щедро ділиться своїм 18-річним досвідом роботи у Intel Corp, де він дійшов до позиції керівника глобальних корпоративних закупівель. У своєму виступі Омід відкриває багато секретів та дуже практичних порад того, як закупівельникам більш професійно проводити закупки, вести переговори та укладати контракти. 

Варто подивитися виступ і напевно також зайти на сайт компанії - www.PurchasingAdvantage.com

Для чого нам це відео? Практично усі експортери є постачальниками. І для того, щоб "грати" з покупцями, вести з ними переговори і загалом краще розуміти їхні мотиви і мотивації, необхідно вчитися дивитися на себе їхніми очима ...

субота, 20 серпня 2016 р.

пʼятниця, 19 серпня 2016 р.

Зараз найкращий час для початку власного бізнесу (короткий ролик буковинської телекомпанії ТВА)

Короткий ролик-міркування на тему експортної стратегії та експортної мотивації. Трішки попахує пропагандою, але нехай буде так :)


Маєте питання по експорту та інтернаціоналізації? Наштовхнулися на цікаве відео або текстові матеріали по цій темі і готові поділитися цим багатством? Напишіть мені на oleh.myroshnichenko@gmail.com.

четвер, 11 серпня 2016 р.

Реєстрація учасників на торговельну місію до Республіки Польща

Шановні пані та панове,

Офіс з просування експорту при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі запрошує Вас прийняти участь у торговельній місії до Республіки Польща.

Запланований час проведення місії – жовтень-листопад 2016 року.
Більш детальну інформацію щодо дат проведення місії буде надано пізніше.

У рамках підготовки до місії запрошуємо Вас до співпраці для формування української бізнес-делегації, попереднього аналізу ринкових можливостей, організації відповідних В2В-зустрічей.

Для підготовки місії, заповніть, будь ласка, анкету учасника за посиланням goo.gl/vph30k

Під час місії заплановано проведення В2В-зустрічей між представниками українського бізнесу і польськими дистрибюторами, дилерами, профільними асоціаціями, роздрібними мережами, галузевими експертами, профільними відомствами і іншими представниками ділових та політичних кіл.

Попередня програма місії охоплює наступні сектори:
• Меблева промисловість;
• Легка промисловість;
• Інформаційні технології;
• Харчова промисловість.
Детальна програма у процесі розробки і буде надана пізніше.

За додатковою інформацією звертайтеся за телефонами:
+380 67 828 20 34
+380 44 253 61 31
trademission@me.gov.ua

З повагою,
Офіс з просування експорту
При Мінекономрозвитку

понеділок, 8 серпня 2016 р.

Огляд німецького сектору суднобудування від ОБСЄ (2016 р., англ.)

Якщо вас цікавить експорт до Німеччини у сегменті B2B, варто знайомитися з тим, як функціонують окремі галузі-споживачі вашої продукції на німецькому ринку. Сектор суднобудування є дуже містким за переліком потреб! Тому багато українських виробників можуть спробувати себе у якості постачальників кораблебудівельних компаній. Але, як завжди, недостатньо просто прийти і сказати, які ви класні. Необхідно зрозуміти галузь, компанію і запропонувати їм продукт, що зможе вирішити їхні потреби. І тут без ознайомлення з ринком не обійтися. Ця якісна публікація від ОБСЄ зможе вам допомогти у ознайомленні з німецьким суднобудуванням.

четвер, 4 серпня 2016 р.

Промислові тенденції: цифрове підприємство, як вимога часу (укр., англ.)

Уважно перегляньте це відео - особливо, якщо ви займаєтеся бізнесом у сфері промислового виробництва. Вік прогресивної автоматизації добігає кінця. Йому на зміну приходить ера цифрових підприємств, які органічно інтегрують автоматизацію та програмне забезпечення для управління процесами і взаємодії з зовнішніми системами (логістика, закупки, збут тощо). У "нетрях" цифрових підприємств обертатиметься надзвичайна кількість даних, що впливатимуть на бізнес-процеси в режимі реального часу. Це означає, що будуть "розумні" станки, "розумні" деталі, "розумна" сировина, "розумний" транспорт і так далі.