четвер, 29 березня 2018 р.

Про отримання імпортних ліцензій для ввезення агропродукції до ЄС

Загальновідомо, що режим безмитних квот для ввезення продукції з України до ЄС охоплює 36 категорій агропородукції. З них 27 категорій завозяться за системою "перший прийшов - перший обслуговується", яка не потребує спеціальних дозвільних документів. Решта - 9 категорій потребують отримання спеціального дозволу - ліцензії на ввезення (import license). Це такі продукти:

середа, 28 березня 2018 р.

Презентація онлайн-курсу по експорту

Відео минулого місяця (20 лютого, лише зараз дістався до запису). Провів презентацію онлайн-курсу по експорту. Велика подяка за присутність і слова підтримки Ользі Трофімцевій (Міністерство аграрної політики та продовольства України), Катерині Онул (IFC Ukraine), Володимиру Цвілому (“Завод сільгоспмашин»), Іллі Філіпову (EdEra), Мілі Маркітан (Western NIS Enterprise Fund). Подяка проекту Association4U за організацію заходу!

субота, 24 березня 2018 р.

"Made in America" огляд книги Сема Волтона, засновника Wal-mart

Сем Волтон (Sam Walton) - легендарна для Америки людина - засновник найбільшої мережі супермаркетів -Walmart. 

Книга «Made in America» вийшла у (далекому) 1993 році. Я прочитав її з двох причин:
  1. Хотілося краще зрозуміти, як працює і якою логікою керується роздрібна торгівля
  2. Книга включена до списку книжок Джефа Безоса :)

пʼятниця, 23 березня 2018 р.

Експорт дрібних свіжих та заморожених фруктів та ягід до ЄС (укр.)

Пропоную вашій увазі дві публікації (Практичні посібники для українського агробізнесу).
Публікації підготовлені за авторства Валерія П'ятницького та Марка Хелліера в рамках проекту FAO для допомоги Мінагрополітики у експорті продукції садівництва.

четвер, 22 березня 2018 р.

Що таке blockchain і що це означає для вашого бізнесу? (англ.)

Чудова популярна публікація Агенції з розвитку Канади про суть технології blockchain, її потенціал, динаміку засвоєння у бізнесі і виклики, що стоять перед blockchain системами.

Якщо коротко, то:
- blockchain однозначно завойовуватиме економіку. Від нього можуть виграти усі бізнес-процеси, що потребують довіри між учасниками. Мені важко обмежити коло застосування blockchain, оскільки бізнес будується на довірі і гарантіях в принципі;
- сьогодні засвоєння технологій blockchain відбувається шаленими темпами. Її запроваджують не лише великі ТНК, уряд США, але і сусідня Білорусь і держава-агресор Росія
- серед головних викликів для активного запровадження blockchain систем стоять (поки що): високе енергоспоживання, низька швидкість роботи та несумісність різних blockchain систем, що запроваджуються у державному та приватному секторах, між собою.

понеділок, 19 березня 2018 р.

Виступ у львівському відділенні клубу КОЛО

У суботу 17 січня говорив у львівському відділенні клубу "КОЛО" про експортні стратегії, а також про логіку і тактику виходу на зовнішні ринки. Приємно було познайомитися з Костянтином Мендзюком, власником готелю "Відень", зустрітися з представниками львівської ТПП, Володимиром Корудом та його колегою, з експортним консультантом Сергієм Трихоб'юком та іншими.
Олег Мирошніченко

пʼятниця, 16 березня 2018 р.

Сесія питань та відповідей по експорту (укр.)

Сесія питань та відповідей по експорту для компанії "Еконія" та Фейсбук-групи Зроблено в Україні. Дякую Аліні Машенко за організацію усього заходу!


неділя, 11 березня 2018 р.

Києво-Могилянська бізнес школа проведе 14 березня в Ужгороді захід присвячений експортним стратегіям

Дякую Києво-Могилянській бізнес школі за запрошення до участі у заході в якості співдоповідача разом з Ольгою Мельник, співвласницею компанії "Дінатекс Альфа" з м. Черкаси (ТМ "Екі Некі", виробництво цільнозернових міні-хлібців). Будемо говорити про експортні стратегії, зокрема для підприємств агро- та харчового бізнесу.
Також щиро радий взяти участь у заході разом з Наталією Гордійчук, керівником програми AGRІ FOOD MBA.

Захід КМБШ:
ЕКСПОРТНІ СТРАТЕГІЇ (УЖГОРОД)
KMBS IDEA DAYS
Саме за експортні ринки сьогодні змагаються великі національні виробники. Це стосується виробників як сировини так і продуктів. Паралельно малий та середній бізнес намагається пробитися власними силами з крафтовими чи нішовими продуктами на глобальний ринок. І якщо перші мають можливість залучити експортні агенції та експертів з просування на міжнародних ринках, то другі дуже часто обмежені в можливостях і доступі до міжнародних мереж та експертизи по роботі на нових ринках.

Управлінська дискусія, завданням якої буде сформувати стратегічне бачення виходу на нові ринки для МСБ. Успішний кейс виходу на зовнішні ринки від переможців воркшопу Ukrainian Food Valley

Викладач: НАТАЛІЯ ГОРДІЙЧУК, КЕРІВНИК ПРОГРАМИ AGRІ FOOD MBA
Досвід роботи в агропродовольчому бізнесі з 2000 року. Працювала в іноземних та українських компаніях на посадах від керівника проектів до директора з маркетингу й розвитку бізнесу. З 2012 року має власні компанії, які займаються виробництвом, маркетингом, продажем та популяризацією мікробних та біологічних препаратів для вирощування с/г культур. Випускниця Києво-Могилянської Бізнес-школи (Еxecutive МВА). Автор багатьох статей з аналітики ринку біопрепаратів та новітніх мікробних технологій у вирощуванні бобових. Автор ідеї Ukrainian Food Valley.

Коли:                                14 БЕРЕЗНЯ 2018 з 19:00 до 21:00
Цільова аудиторія:         УПРАВЛІНЦІ АГРАРНОЇ СФЕРИ
Вартість:                          400 ГРН
Місце проведення:         УЖГОРОД, ПЛОЩА АНДРЕЯ БАЧИНСЬКОГО, 1. ЄПИСКОПСЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ

КОНТАКТНА ОСОБА
Олеся Смирнова
менеджер Агенції регіонального розвитку Закарпатської області
тел.: + 38 (099) 279 27 79
email: mz@kmbs.ua

Джерело інформації: https://kmbs.ua/event/eksportni-strategiyi-uzhgorod

четвер, 8 березня 2018 р.

Послуги з сертифікації постачальників (Німеччина)

Вихід на закордонний ринок нерозривно пов'язаний з вашою здатністю засвідчити свою високу якість, як постачальника. Якщо говорити про розвинені і конкурентні ринки, то це стає ледь не першочерговим фактором для переконання потенційного партнера щодо співпраці з вами. 
Саме тому я хотів би представити вам німецьку компанію - GSI | SLV Group, що спеціалізується на сертифікації постачальників у галузі зварювання, антикорозійного захисту, логістики і пакування, а також інжинірингу. Компанія сертифікує постачальників за класами. Клас залежить від спроможностей, які засвідчує постачальник і рівня його надійності.

вівторок, 6 березня 2018 р.

Участь у програмі «Методологія розробки «живої» експортної стратегії» (КМБШ)

Зліва направо: Людмила Омельченко,
Ольга Мельник, Олег Мирошніченко
Ніколи не відмовляйся від гри і змагань. Під таким гаслом пройшла моя участь у програмі Києво-Могилянської бізнес-школи «Методологія розробки «живої» експортної стратегії». Перший етап програми відбувся ще 24 січня. Учасники дізналися про аспекти розробки експортних стратегій у агросекторі, послухали практиків. Я зрештою зіграв «на два фронти» - виступив як доповідач - стосовно того, як «видобувати» важливу експортну інформацію з нетрів світової павутини, а також долучився до командної роботи з Людмилою Омельченко та Поліною Нелень. Від самого початку мене бентежило те, що у нашій команді немає «живого потенційного експортера». З огляду на це, я задіяв свою мережу контактів, що зацікавлені у експорті. Вибір пав на черкаську компанію "Екі Некі", що виробляє цільнозернові міні-хлібці під керівництвом Ольги Мельник. Учора ми презентували наші експортні стратегічні напрацювання і не залишили журі вибору) 
Команда переможців залишила зал, ставши членами «AgriFood збірної». Що це означає - покаже майбутнє. А поки що хочу висловити вдячність Ользі Мельник, Людмилі Омельченко та Поліні Нелень за переможну командну роботу. 

Слово подяки Наталії Гордійчук, керівнику АгроMBA у КМБШ, керівнику чудового проекту Ukrainian Food Valley, людині масштабного мислення та відданості справі вирощування глобальних українських агробізнесів. Спасибі Вам за захід і давайте рухатися уперед і вгору, користуючись професійними синергіями і змінюючи Україну! 

понеділок, 5 березня 2018 р.

Регуляторний посібник по експорту текстилю до ЄС (рос.)

Представляю вашій увазі посібник по експорту текстильної продукції до ЄС укладений у Республіці Узбекістан за підтримки німецької GIZ та UNDP. У документі добре структуровано регуляторну інформацію, що пов'язана з експортом текстилю, а також розкриті стандарти на текстиль, які є важливими у ЄС.

четвер, 1 березня 2018 р.

Виконаний консалтинговий проект: розробка стратегічного плану розвитку збройної компанії САФАРІ (на 2018-2020 рр.)

У офісі САФАРІ. Зліва Олег Мирошніченко, 
справа - Олександр Попов, власник збройної компанії Сафарі
З листопада минулого року по лютий 2018-го я працював зі збройною компанією САФАРІ (м. Харків), найбільшим приватним підприємством з виробництва вогнепальної зброї в Україні. У асортименті компанії мисливська, травматична, пневматична зброя, а також револьвери та гвинтівки під патрон Флобера.  
Робота велась за напрямком розробки стратегії розвитку бізнесу. Моєю задачею було провести стратегічний аналіз та розробити узгоджений план розвитку компанії на 2018-2020 роки. Особливий наголос у роботі робився на питаннях виходу на зовнішні ринки.

У магазині "САФАРІ ЗБРОЯ"

У листопаді 2017 року я провів серію глибоких структурованих інтерв’ю з керівниками компанії, проаналізував джерела інформації з метою виявлення резервів підвищення продуктивності та ефективності ведення бізнесу, нарощування продажів САФАРІ в Україні та за кордоном.

В контексті моєї роботи ми провели, у січні 2018 року, стратегічну сесію для менеджменту САФАРІ. Це дало змогу сформувати спільне бачення членів команди щодо майбутнього розвитку компанії, переглянути характеристики корпоративного бренду, зібрати інформацію для аналітичних моделей розробки стратегії
Зрештою, компанія отримала стратегічну дорожню карту розвитку - план дій (кількасот заходів) для підвищення якості бізнесу і активної експансії на закордонні ринки. Фінальний документ - Стратегічний план розвитку збройної компанії САФАРІ на 2018-2020 роки - узгоджено і прийнято до виконання.

Бажаю САФАРІ успішної реалізації задуманого і впевненої міжнародної експансії!